Bardzo często słysząc słowo „dieta” od razu wyobrażamy sobie głodówkę, mordercze ćwiczenia, miliony wyrzeczeń, a na koniec i tak za małe spodnie i ocieranie łez sałatą 🙂 Często zapominamy jednak, że dieta to słowo określające sposób codziennego odżywiania i towarzyszy nam przez cały czas. W jej ramach znajduje się dieta zwyczajowa (powszechnie stosowany plan żywienia), ale także alternatywna i lecznicza, a nawet doświadczalna. Należy pamiętać więc, że słowo „dieta” nie jest jednoznaczne z odchudzaniem, choć oczywiście może być mowa o dietach odchudzających.

Na naszym portalu chcielibyśmy przedstawiać Wam bazę różnych diet: związanych zarówno ze zdrowym, zbilansowanym planem żywienia, jak również odchudzających, oczyszczających, odmładzających, rewitalizujących… ich wachlarz jest naprawdę duży i postaramy się sprostać nawet najcięższym wymaganiom przedstawiając kompletne informacje o wadach i zaletach diet, a także wzbogacając je o przykładowe menu, co z pewnością niejednemu z Nas pomoże w podjęciu decyzji o przejściu na zdrowy tryb życia i uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Szczególnie zachęcamy do wyboru planu żywienia na całe życie, dzięki któremu będziecie się czuli zdrowi, silni i pewni siebie! Wiele naszych decyzji, a co za tym idzie sukcesów i porażek zależy od tego jak się czujemy, a dobre, zdrowe jedzenie na sto procent może nam zapewnić wspaniałe samopoczucie i co za tym idzie, osiągnąć SUKCES w życiu! Zapewne zastanawiacie się czy istnieje jeden idealny i uniwersalny plan żywienia? Odpowiedź brzmi: NIE. Wszystko zależy od tego w jakim jesteśmy wieku, od naszej aktywności zarówno tej fizycznej, jak i w sferze zawodowej, przebyte choroby, obecny stan zdrowia, osobiste preferencje i wiele, wiele innych. Przy wyborze diety należy się kierować głównie tym, aby była ona odpowiednio ZBILANSOWANA, czyli zawierała wszelkie niezbędne składniki do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Stosowany przez nas plan żywienia nie wyklucza oczywiście innych, „szybkich” diet gdy chcemy prędko schudnąć dodatkowy kilogram, oczyścić organizm z toksyn, czy też zaserwować sobie witaminowy zastrzyk energii. Jednakże musimy pamiętać, że należy trzymać się podawanych zaleceń i, w razie jakichkolwiek wątpliwości, skonsultować się z lekarzem dietetykiem.

Proponujemy Wam także serie artykułów dotyczących zdrowych i popularnych produktów dostępnych na rynku, jak również postaramy się przedstawiać Wam różne nowości i prawdziwe perełki z nawet najdalszych zakątków świata! Dzięki nim z całą pewnością Wasze potrawy będą nie tylko zdrowsze i smaczniejsze, ale pozwolą wam na odbycie cudownych, kulinarnych podróży! Liczymy również na Waszą aktywność – opinie, doświadczenia, uwagi, sugestie, jak również przepisy i ulubione dania z całą pewnością pomogą stworzyć stronę współtworzoną przez Was i DLA WAS! A więc 3, 2, 1… łyk wody z cytryną i rozpocznij swoją przygodę z dietami, znajdź dopasowaną do Ciebie i czuj się świetnie!